Aktuálně z regionu: očkování v sociálních zařízeních se blíží ke konci

Mgr. Filip Trdla

tiskový mluvčí kraje a krajského úřadu

• 22. 01. 2021 13:05
  • Covid-19
  • Sociální

V Libereckém kraji bude do konce týdne naočkována již většina klientů a zaměstnanců v sociálních zařízeních regionu. Zájemci z řad seniorů 80+, kteří se musí registrovat a rezervovat si místo v Centrálním rezervačním systému, mohou využít pomoc centrální telefonní linky 1221 nebo krajské informační telefonní linky 800 880 066. Očkovacích míst je v regionu stále pět. Od 1. března začnou fungovat další. Odběrových míst je dvanáct a jedno k tomu ještě slouží v režimu drive-in.

Očkování osob v sociálních službách v Libereckém kraji se blíží ke konci. Počet očkovaných klientů a zaměstnanců tak bude k neděli 24. ledna celkem 2.342, což je více než dvě třetiny z těch, kteří projevili o vakcínu proti covidu zájem.

Současná epidemická situace přináší povinnost pro pendlery. Sousední Sasko požaduje předložení potvrzení o negativním testu při vstupu do země, které nesmí být starší 48 hodin.

„Pendleři mají povinnost v Sasku doložit potvrzení o negativním testu. Chtěl bych je požádat, aby k testování využívali spíše méně vytížená odběrová místa, nikoli ta v páteřních nemocnicích,“ uvedl hejtman Martin Půta.

Odběrová místa:

• SMRŽO-MEDIC s.r.o. – odběrové místo Hrádek nad Nisou
  • SMRŽO-MEDIC s.r.o. – pracoviště ČČK Jablonec nad Nisou
  • SMRŽO-MEDIC s.r.o. – odběrové místo Tanvald
  • KNL, a.s. – odběrové místo Nemocnice Frýdlant
  • KNL, a.s. – odběrové místo Nemocnice Turnov
  • MMN, a.s. – odběrové místo Nemocnice Semily
  • Léčebna respiračních nemocí Cvikov, p.o.
  • Zdravotní ústav se sídlem v Ústí nad Labem – odběrové místo Vratislavice nad Nisou
  • MMN, a.s. – odběrové místo Nemocnice Jilemnice
  • Nemocnice Jablonec nad Nisou, p.o.
  • Nemocnice s Poliklinikou Česká Lípa, a.s.
  • KNL, a.s. – odběrové místo Nemocnice Liberec
  • drive-in režim: SYNLAB – mobilní odběrové místo, Liberec, parkoviště u Home Credit Areny

Očkovací centra se nacházejí v těchto nemocnicích:

• Krajská nemocnice Liberec – Husova ulice 641, budova K, Infekční oddělení
  • Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa – budova A, první podlaží, Centrální příjem
  • Nemocnice Jablonec nad Nisou – Interní pavilon D, přízemí, ambulance osteologie
  • MMN – nemocnice Jilemnice – stará poliklinika
  • MMN – nemocnice Semily – Nový pavilon, přízemí, Klinická biochemie

Liberecký kraj zřídil bezplatnou telefonní linku 800 880 066, která vedle linky celostátní s číslem 1221 také pomáhá s registrací a rezervací termínu očkování v Centrálním rezervačním systému. Funguje po celý týden. V pracovních dnech od 8 do 16, o víkendu od 8 do 14 hodin.