Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Aktuální situace v Liberci ke COVID-19

01. 07. 2020

V Libereckém kraji od začátku tohoto týdne přibylo 10 nových laboratorně potvrzených případů COVID-19. Tři z těchto případů souvisí s ohniskem v podnicích v „průmyslové zóně Liberec“ a navazující ubytovně, dva z nich odhalilo opakované testování v kolektivu ubytovny. Mimo toto ohnisko evidujeme několik jednotlivých případů a jejich aktivně vyhledané kontakty.

Jeden pozitivní případ evidujeme v MŠ v Jablonci nad Nisou. Nemocný nemá žádné klinické příznaky. Jedná se o dítě, rodinný kontakt o den dříve diagnostikovaného pozitivního případu. „V MŠ jsme provedli epidemiologické šetření a vyhledali úzké kontakty a to jak mezi dětmi, tak personálem. Těmto osobám jsme nařídili karanténní opatření a naplánovali odběry na PCR vyšetření. MŠ v tuto chvíli neprovozuje,“ říká MUDr. Jana Prattingerová, ředitelka odboru protiepidemického KHS LK.

Od pátku 19. 6. 2020 do dnešního dne přibylo v Libereckém kraji 57 laboratorně potvrzených případů. Nejvíce nemocných bylo diagnostikováno na začátku tohoto období. Od 22. 6. 2020 přibývaly pouze jednotky případů denně a to většinou úzké rodinné kontakty pozitivních osob.

Od počátku epidemie k  dnešnímu dni evidujeme celkem 261 potvrzených případů onemocnění COVID-19. Od 19. 6. 2020 bylo k odběru PCR vyšetření indikováno 765 osob.

Současná epidemiologická situace v Libereckém kraji není důvodem k mimořádným opatřením, nicméně bych ráda zdůraznila osobní odpovědnost každého z nás. Chování jednotlivců má velký vliv na šíření většiny infekčních nemocí a nyní může mít rozhodující podíl na dalším vývoji situace,“ dodává Prattingerová.

Stále platná zůstávají pravidla - důsledná hygiena rukou, respirační etiketa, dodržování odstupů, zvažování jakých akcí se účastnit. Není-li možné dodržet bezpečnou vzdálenost, není chybou použít roušku, i když nošení roušek nebude již povinné.

TISKOVÁ ZPRÁVA KHS LK

kontakt: Zuzana Balašová, 485 253 160

Mgr. Filip Trdla
filip.trdla@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226307
Mobil: 770134419