Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Host klubu Bunkr je v podezření na delta variantu koronaviru. Otestujte se, vyzývá ostatní návštěvníky hygiena

28. 06. 2021

Podezření na delta variantu koronaviru má Krajská hydienická stanice Libereckého kraje u člověka, který v sobotu 19. června navštívil hudební klub Bunkr na Tržním náměstí v Liberci. Dokládá to výsledek diskriminačního PCR vyšetření, který má hygienická stanice k dispozici. Z epidemiologického šetření plyne, že dotyčný mohl být infekční již při své návštěvě baru v onu sobotu. 

Vzhledem k charakteru akce i místa, který vytváří podmínky pro blízký kontakt osob a složitější dodržení protiepidemických opatření, krajská hygienická stanice doporučuje všem, kteří se ve zmíněnou sobotu nacházeli v klubu, aby využili možnost preventivního testování PCR hrazeného ze zdravotního pojištění, tento test podstoupili a sledovali svůj zdravotní stav.  V případě potíží, které mohou být příznaky onemocnění COVID-19, se pak doporučuje kontaktovat praktického lékaře.

TZ: Krajská hygienická stanice Libereckého kraje

Jan Mikulička
odborný zaměstnanec vztahů s veřejností
jan.mikulicka@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226324