Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Linka psychosociální pomoci Libereckého kraje

24. 04. 2020

Oblastní spolek Českého červeného kříže Liberec ve spolupráci s Libereckým krajem spustil bezplatnou telefonní linku psychosociální pomoci (800 108 108), která bude v provozu každý pracovní den od 12 do 18 hodin. Linka pomoci reaguje na současnou situaci pandemie Covid-19 v Libereckém kraji a je tedy určena pro občany Liberecka. Cílí zejména na osoby starší a osamělé, ale zavolat může kdokoliv, kdo si potřebuje s někým třeba jen popovídat, je sám, bojí se neznámého nebo vnitřně bojuje s emocemi jako jsou např. bezmoc, naštvání a strach.

Předesíláme však, že se nejedná o linku informační. Na naší lince pomoci pracují zejména lidé, kteří umí pracovat s krizí, členové Humanitární jednotky OS ČČK Liberec proškoleni v psychosociální krizové intervenci a další externí spolupracovníci s praxí v této problematice. Aktuálně se na provozu podílí cca 12 lidí. Všichni pracují nezištně jako dobrovolníci ve svém volném čase za což jim patří velký dík. Dobrovolnost a ochota nezištně pomoci lidem potřebným je základním pilířem všech „červeno-křižáků“ působících po celé České republice, a to nejen během tohoto nouzového stavu, ale po celý rok.

Věříme, že veškerá pomoc, kterou poskytujeme a to včetně distribuce roušek, doručování léku atd. a také nově zřízená telefonní linka napomůže mnoha lidem, kteří se ocitli bez vlastního zavinění v tísni. Již 100 let nečekáme, až pomůže někdo jiný. Děkujeme též všem jednotlivcům, dobrovolníkům, institucím a firmám a není jich málo, že nám pomáhají pomáhat. Společně to zvládneme.

Zdroj: Tisková zpráva ČČK Liberec, Ondřej Hradec, ředitel Úřadu OS ČČK Liberec

Mgr. Andrea Fulková
andrea.fulkova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226332
Mobil: 739541549