Pandemie koronaviru letos ruší i veletrh Euroregion Tour. Uskuteční se za rok

10. 03. 2021

Další zrušenou akci si může na své konto připsat koronavirová pandemie. Je jí tradiční veletrh cestovního ruchu Euroregion Tour, který se měl konat ve dnech 12. a 13. března v Eurocentru v Jablonci nad Nisou. Událost, na níž se prezentují města, kraje a turistické oblasti České republiky i zahraničí, není možné uspořádat ani za nejpřísnějších hygienicko-bezpečnostních podmínek. Uskuteční se za rok.

Právě cestovní ruch je jednou z oblastí nejvíce postižených omezeními. Přál bych především provozovatelům služeb, aby se jim podařilo tuto náročnou situaci zvládnout. Pevně věřím, že lidé po měsících strávených doma budou mít velkou chuť cestovat a objevovat nová místa. Euroregion Tour 2022 jim bude mít co nabídnout,” prohlásil Petr Vobořil, ředitel společnosti Kultura Jablonec, která je spoluorganizátorem veletrhu.

Příští rok plánují pořadatelé, jimiž jsou Kultura Jablonec, Krajský úřad Libereckého kraje, statutární města Jablonec nad Nisou a Liberec a jablonecká Okresní hospodářská komora, veletrh uskutečnit opět v tradičním březnovém termínu. Aktuální informace budou na webu  www.euroregiontour.cz.

V minulém roce byl veletrh poslední akcí tohoto charakteru v celé České republice, před příchodem první pandemické vlny. Uskutečnil se v termínu 6. a 7. března. Kromě samotných stánků s cestovatelskou tematikou nabídl doprovodný program a prezentaci lokálních výrobků. Celková návštěvnost přesáhla tři tisíce osob a vystavovatelů se přihlásila rovná stovka. Svou nabídku představil také Liberecký kraj a jeho turistické oblasti.

„Doba velkých veletrhů je sice na ústupu, ale o ty místní, jakým je Euroregion Tour, je zájem u jednotlivců, kteří hledají nové turistické cíle ve svém okolí, ale i zástupců turistických regionů z ostatních krajů. Malé veletrhy mají navíc srdečnou, lidem bližší atmosféru, a představují návštěvníkům například i regionální produkty,“ dodala Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Jan Mikulička
odborný zaměstnanec vztahů s veřejností
jan.mikulicka@kraj-lbc.cz