Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

V domově důchodců v Českém Dubě provádějí preventivní testy na koronavirus 

24. 03. 2020

Z důvodu potvrzené nákazy jednoho z pracovníků Domova důchodců Český Dub p.o., budou dnes, v úterý 24. března 2020 v podvečerních hodinách, provádět zdravotníci preventivní testy u všech klientů a zaměstnanců na onemocnění COVID-19. Právě senioři patří k té nejohroženější skupině obyvatelstva, kterou je nutné chránit.

„Muž, pozitivní na koronavirus, je hospitalizovaný v současné době na jednotce intenzivní péče oddělení ARO Krajské nemocnice v Liberci. Pracuje v domově důchodců Český Dub. Tam se nyní  provedou rychlotesty u všech zaměstnanců a klientů. Dále provedeme trasování kontaktů a další testování PCR, jakož i další protiepidemická opatření v potenciálním ohnisku nákazy. Další protiepidemická opatření jdou po linii zdravotnické v KNL Liberec,“ vysvětlil MUDr. Vladimír Valenta, ředitel Krajské hygienické stanice Libereckého kraje.

Andrea Fulková
andrea.fulková@kraj-lbc.cz