Vybrané lékárny v kraji budou mít otevřeno i v neděli

29. 10. 2020

Vláda České republiky zakázala od tohoto týdne maloobchodní prodej v neděli. V souvislosti s tím budou uzavřena obchodní centra, a tedy i lékárny v těchto zařízeních. Proto se lékárny a Oblastní lékárnická komora dohodly na tom, jak a které provozovny budou pro ty, kteří tuto službu potřebují, otevřeny. V Libereckém kraji bude otevřeno 5 lékařských pohotovostí. Po jedné v Liberci, Turnově, Jablonci nad Nisou a dvě v České Lípě. Jedna lékárna bude otevřena v Mladé Boleslavi, městě, jež s krajem sousedí a někteří obyvatelé regionu do něj mají blíže než do uvedených měst.

Tento přehled platí pro neděli 1. listopadu 2020. O fungování lékařské pohotovosti příští neděli vás budeme opět informovat.

Mgr. Andrea Fulková
andrea.fulkova@kraj-lbc.cz