Informace o komunikacích, které jsou umístěny na pozemcích s dosud nevyřešenými majetkoprávními vztahy

Ing. Mikulecká Kamila

• 20. 05. 2008 00:00

[id:6592|autor:Ing. Mikulecká Kamila|email:kamila.mikulecka@kraj-lbc.info|telefon:485 226 280|mobil:|aktualizace:]

V odpovědi na Váš dotaz k přehledu parcel pod silnicemi LK s nevyřešenými majetkovými poměry se pokusím ve stručnosti shrnout postup, jež vedl k výstupům, které Vám v příloze zasíláme.

V souvislosti s problematikou majetkoprávního vypořádání pozemků pod stavbami silnic II. a III. třídy řešil odbor dopravy potřebu přesného vyhledání parcel nevypořádaných pozemků. V návaznosti na existující stav evidence parcel katastru nemovitostí byl odbor dopravy nucen přistoupit k přesnému ověření vlastníků pozemků pod silnicemi II. a III. třídy Libereckého kraje a zpracoval analýzu vlastníků parcel pod silnicemi II. a III. třídy na území Libereckého kraje. Součástí výstupů zpracování je GIS mapová aplikace pod autorizovaným přístupem s řadou funkcionalit, které byly zavedeny a odladěny pro práci pracovníků odboru dopravy LK a pracovníků KSS LK.

Postup prací a shrnutí dosavadních zjištění:

- zkontrolován průběh všech silnic 2. a 3. třídy nad aktuální katastrální mapou

- DKM, KMD – konec března 2007

- rastrová mapa KN (2. polovina roku 2006)

- SPI (výměnný formát) – konec března 2007

- formou bodů zaznamenávány všechny parcely, které korespondují se silnicemi

2.a 3. třídy (všechny – i ty, které již v současné době patří krajskému úřadu)

- každý bod má naplněny attributy číslo parcely (+ ID parcely v ISKN), číslo

silnice 2. a 3. třídy, soulad zobrazení (klasifikace 1-3)

- klasifikace souladu zobrazení:

1: parcela leží pod silnicí celou plochou nebo téměř celou plochou

2: parcela leží pod silnicí 2. a 3. třídy částečně (bude zapotřebí

Geometrický plán)

3: nejisté umístění parcely vzhledem k silnici – (nejistý zákres parcely,

těsný kontakt se silnicí) – v případě zájmu o tyto parcely bude nutné

případ došetřit ve spolupráci Katastrální pracoviště+geodetická firma)

- priority pro krajský úřad

1. leží plně pod silnicí a je ve vlastnictví obce či státní organizace

2. leží částečně pod silnicí a je ve vlastnictví obce

či státní organizace

3. leží nejistě pod silnicí a je ve vlastnictví obce či státní organizace

(bude třeba došetřit ve spolupráci Katastrální pracoviště +geodetická firma)

4. leží plně pod silnicí a je ve vlastnictví fyzické či právnické osoby

5. leží částečně pod silnicí a je ve vlastnictví fyzické či právnické osoby

(bude zapotřebí geometrický plán)

6. leží nejistě pod silnicí a je ve vlastnictví fyzické či právnické osoby (bude třeba došetřit ve spolupráci KP+geodetická firma)

7. není na Listu vlastnictví katastru nemovitostí, (případně z dodaných podkladů nečitelná čísla)

- specifický problém

V příloze Vám předáváme výstupní  tabulku s přehledy výměr parcel pod komunikacemi II. a III. třídy, u kterých byl dle výše uvedené specifikace a analýzy shledán nesoulad.

Do výstupní tabulky jsme zařadili parcely jež zcela nebo částečně dle vizuálního hodnocení podkladů nesoulad vykazovaly a byly ve vlastnictví obce, státní organizace, fyzické či právnické osoby. Pro možnost srovnání s celkovou silniční sítí přikládáme také tabulku s celkovými údaji o délkách a plochách silnic I., II., III. třídy na území Libereckého kraje, jež jsme převzali od ŘSD.
Silniční síť LK, Výměra parcel