Informace o zaměstnávání starobních důchodců, výběrové řízení na ředitele CVLK

Mgr. Andresová Jitka

• 06. 04. 2007 00:00

[id:6606|autor:Mgr. Andresová Jitka|email:jitka.andresova@kraj-lbc.info|telefon:485 226 468|mobil:|aktualizace:]

1. Kolik pracovních míst, obsazovaných podle zák. č. 312/2002 Sb., bylo ke dni 31. 1. 2007 obsazeno starobními důchodci nebo osobami s nárokem na starobní důchod, a kdy a s jakým výsledkem proběhla výběrová řízení na obsazení takových míst.

K 31. 1. 2007 měl krajský úřad 21 pracovních míst obsazených osobami v důchodovém věku, z toho 6 starobních důchodců ukončilo pracovní poměr k 28. 2. 2007. 12 starobních důchodců má uzavřen pracovní poměr na dobu určitou max. do jednoho roku a zároveň pobírají starobní důchod, o který si požádali.  3 starobní důchodci mají pracovní poměr na dobu neurčitou a o důchod si nepožádali. V roce 2007 dosáhnou 3 zaměstnanci důchodového věku.

V případech, kdy je na krajský úřad přijímán nový zaměstnanec na pracovní místo na dobu neurčitou, bývají důsledně upřednostňováni uchazeči v produktivním věku. Pouze v případech, kdy je pracovní poměr uzavírán na dobu určitou, může být v odůvodněném případě přijat i zaměstnanec v důchodovém věku. Konkrétně krajský úřad zřídil  v roce 2006 nové pracovní místo – projektového manažera na odboru školství, mládeže, tělovýchovy a sportu na dobu určitou do 31. 12. 2008 (po dobu trvání projektu v rámci Operačního programu Rozvoj lidských zdrojů opatření 3.3) a toto místo bylo obsazeno starobním důchodcem. Nutno konstatovat, že na místa projektových manažerů se nám nehlásí dostatek uchazečů ani v případě, kdy jde o pracovní místo na dobu neurčitou. V tomto případě byl přijat uchazeč s požadovaným vysokoškolským vzděláním. Ostatní důchodci pracující v současné době na úřadě přešli na krajský úřad po vzniku krajů v rámci delimitace z okresních úřadů nebo byli na krajský úřad přijati ještě v produktivním věku na základě výběrového řízení konaného podle zákona č. 312/2002 Sb., o úřednících územních samosprávných celků, a důchodového věku dosáhli až později během zaměstnání.

2. Kdy se uskutečnilo výběrové řízení, na základě kterého může působit v organizaci založené nebo řízení Libereckým krajem bývalý starosta města Jablonce nad Nisou RNDr. Jiří Čeřovský a kolik osob se tohoto výběrového řízení účastnilo.

Návrh na vyhlášení výběrového řízení na obsazení funkce ředitele příspěvkové organizace Centrum vzdělanosti Libereckého kraje, Liberec, Masarykova 18 (dále jen CVLK), byl Radě Libereckého kraje předložen na základě písemného sdělení Mgr. Kateřiny Sadílkové, která se na základě úspěšného výběrového řízení na obsazení funkce ředitelky Úřadu práce v Liberci vzdala funkce ředitelky CVLK, a to ke dni 24. 5. 2006.

Rada kraje souhlasila, aby pravomoc ředitele příspěvkové organizace CVLK od 25. 5. 2006 vykonával Mgr. Vladimír Cvrček, zaměstnanec CVLK na dobu určitou, a to do doby jmenování ředitele CVLK na základě výběrového řízení.

Úplné znění vyhlášení konkurzu

Rada Libereckého kraje, v souladu s § 59 odst. (1) písm. i) zákona 129/2000 Sb., o krajích, vyhlašuje výběrové řízení na obsazení funkce ředitele příspěvkové organizace Centrum vzdělanosti Libereckého kraje, Liberec, Masarykova 18, s nástupem do funkce 1. 1. 2007.

Požadavky: Ukončené vysokoškolské vzdělání, morální bezúhonnost, znalosti z oblasti školského managementu vítány. Uchazeči budou podrobeni personálně-psychologickému šetření. K přihlášce přiložte: Úředně ověřené kopie o dosaženém vzdělání, čestné prohlášení uchazeče o průběhu zaměstnání a délce praxe, strukturovaný životopis, koncepci rozvoje centra vzdělanosti (maximálně 4 strany formátu A 4), výpis    rejstříku trestů ne starší než 3 měsíce (nebo doklad o jeho vyžádání), čestné prohlášení dle § 4 odst. 3 zákona č. 451/1991 Sb., kterým se stanoví některé další předpoklady pro výkon některých funkcí ve státních orgánech a organizacích ČR, ve znění pozdějších předpisů (negativní lustrační osvědčení) a souhlas se zpracováním osobních údajů pro účely tohoto výběrového řízení ve smyslu zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů. Příjem přihlášek nejpozději 10. 11. 2006 do 12:00 hodin na adrese: Krajský úřad Libereckého kraje, odbor školství, mládeže, tělovýchovy a sportu, U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2, k rukám paní Evy Trpkošové. Na obálku uveďte: „Výběrové řízení – CVLK, Liberec“ Případné dotazy na telefonním čísle 485226242 nebo e-mail eva.trpkosova@kraj-lbc.cz.

Datum a způsob vyhlášení konkurzu

datum vyhlášení: dne 24. srpna 2006

způsob vyhlášení:

• vyvěšeno na úřední desce Libereckého kraje
  • na www stránkách Libereckého kraje
  • Zpravodaj OŠMTS

Datum a místo konání výběrového řízení

Výběrové řízení na obsazení místa ředitele příspěvkové organizace CVLK, Liberec, Masarykova 18, se konalo dne 4. prosince 2006 ve 13:00 hodin v budově Krajského úřadu Libereckého kraje, U Jezu 642/2a, Liberec, 4. poschodí, kancelář č. 424.

Komise pro výběrové řízení

Předseda komise:

Mgr. Petr Doležal, náměstek hejtmana Libereckého kraje,

Členové komise:

Ing. Karel Dolejší, statutární náměstek hejtmana Libereckého kraje

Radim Zika, náměstek hejtmana Libereckého kraje

MUDr. Jaroslav Krutský, člen Rady Libereckého kraje,

MUDr. Hana Králíčková, členka Rady Libereckého kraje,

Tajemnice: Eva Trpkošová, odbor školství, mládeže, tělovýchovy a sportu KÚ LK

Počet účastníků přihlášených do výběrového řízení – 5

Jmenování ředitele CVLK

Na základě usnesení Rady Libereckého kraje č. 1371/06/RK ze dne 5. 12. 2006, v souladu s ustanovením § 59 odst. 1 písm. i) zákona č. 129/2000 Sb., o krajích, v platném znění, byl RNDr. Jiří Čeřovský jmenován do funkce ředitele CVLK s účinností ke dni 1. 1. 2007.