Informace týkající se výdajů pro členy Rady kraje

Ing. Bc. Halašková Romana

• 09. 12. 2009 16:30

Předmět žádosti o poskytnutí informace:

Informace týkající se výdajů pro členy rady kraje + konkrétní částky u bodů: 1-3, 6-11, 14-16, 19, 20, 25

Platy členů Rady LK jsou stanoveny tabulkově dle nařízení vlády č. 37/2003 Sb.

Auta, která mají členové současné Rady LK k dispozici (jedná se o vozy značky Škoda Octavia) jsou nová kromě reprezentačního vozu (AUDI), které využívá pan hejtman. Stará auta byla prodána prostřednictvím bazarového prodeje určeným zájemcům.

Ve spojení s ustanovením vyhlášky MFČR č. 323/2002 o rozpočtové skladbě lze z rozpočtu krajů vymezit výdaje pro členy Rady kraje:

1. odměny za členství v komisích a výborech zastupitelstva. Odměny lze vyplácet pouze ve výši stanovené nařízením vlády č. 37/2003 Sb,

Pro členy rady kraje (dále jen členy RK) nejsou žádné odměny rozpočtované ani vyplácené. Podle § 52 odst. 3 písm. a) zákona č. 129/2000 Sb., o krajích, v případě souběhu výkonu několika funkcí náleží uvolněnému členovi zastupitelstva měsíční odměna podle funkce, za kterou se poskytuje nejvyšší odměna, tj. odměna za výkon funkce člena rady.

2. povinné pojistné na sociální zabezpečení a příspěvek na státní politiku,

Rozpočet na povinné pojistné na sociální zabezpečení a příspěvek na státní politiku zaměstnanosti odváděné z vyplacených odměn členů RK je na rok 2009 rozpočtován ve výši 2.479.896,-Kč pro všechny členy RK. Vzhledem ke skutečné výši pojištění a příspěvků na státní politiku zaměstnanosti dojde k úspoře.

3. povinné pojistné na veřejné zdravotní pojištění,

Rozpočtováno 868.140,-Kč/rok pro všechny členy RK – dle skutečného čerpání dojde k úspoře.

4. ochranné pomůcky (například reflexní vesta do auta),

5. léky a zdravotnický materiál (povinná výbava lékárničky na pracovišti),

6. knihy, učební pomůcky a tisk (knihy, časopisy, noviny potřebné pro výkon funkce – například i nákup telefonních a jiných seznamů),

Rozpočtováno 157.500,-Kč/rok pro všechny členy RK – dle skutečného čerpání dojde k úspoře.

7. drobný hmotný dlouhodobý majetek (žaluzie, vestavné skříně, rádio do osobního vozu atd.),

Rozpočtováno 405.000,-Kč/rok pro všechny členy RK.

8. nákup materiálu (kancelářský spotřební materiál, hygienické potřeby, atd.),

Rozpočtováno 349.200,-Kč/rok pro všechny členy RK.

9. nákup pohonných hmot (v míře potřebné ke služebnímu provozu),

Rozpočtováno 527.400,-Kč/rok pro všechny členy RK – dle skutečného čerpání dojde k úspoře.

10. služby pošt (poštovné, nákup poštovních známek, zásilkové služby, atd.),

Krajský úřad používá k odesílání pošty frankovací stroj, výdaje na poštu členů RK jsou minimální, většinu korespondence za ně administruje krajský úřad. Proto není poštovné pro členy RK zvlášť sledováno. Poštovní známky nejsou nakupovány.

11. služby telekomunikací a radiokomunikací (pokud jsou tyto služby se souhlasem Rady LK používané i k soukromým účelům, rada LK rozhodne také o postupu jejich hrazení),

Rozpočtováno 505.800,-Kč/rok pro všechny členy RK – dle skutečného čerpání dojde k úspoře.

12. služby peněžních ústavů )pojistné za majetek kraje nebo pojištění při zahraničních služebních cestách),

13. nájemné (platby za pronájem místností k pracovním jednáním nebo akcím kraje),

14. konzultační, poradenské a právní služby (úhrady za znalecké a jiné posudky, poradenství, konzultace s auditory, daňovými poradci, projektovými poradci, studie, programy, plány, atd.),

Rozpočtováno 500.000,-Kč/rok pro všechny členy RK – dle skutečného čerpání dojde úspoře.

15. služby školení a vzdělávání (školící a vzdělávací služby potřebné pro výkon funkce),

Rozpočtováno 310.000,-Kč/rok pro všechny členy RK – dle skutečného čerpání dojde k úspoře.

16. nákup ostatních služeb (stravenky, úhrady zdravotnickým zařízením za povinné lékařské prohlídky, platby za STK aut, mytí aut, jazykové překlady, poplatky za rozhlas a televizi atd.),

Rozpočtováno 219.960,-Kč/rok pro všechny členy RK – dle skutečného čerpání dojde k úspoře.

17. opravy a udržování (odstranění fyzického opotřebení a údržba majetku kraje),

18. programové vybavení (nákup softwaru a PC programů),

19. cestovné (tuzemské i zahraniční – doprava, stravování, ubytování a další výdaje související se služební cestou),

Cestovné tuzemské: rozpočtováno 342.000,-Kč/rok pro všechny členy RK.
Cestovné zahraniční: rozpočtováno 900.000,-Kč/rok pro všechny členy RK.

20. pohoštění (věci a služby související s pohoštěním pracovních návštěv),

Rozpočtováno 310.000,-Kč/rok pro všechny členy RK.

21. účastnické poplatky na konference,

22. ostatní nákupy (vstupní víza do cizích zemí, dálniční známky, atd.),

23. ostatní poskytované zálohy a jistiny (trvalé jistiny na karty CCS),

24. poskytnuté neinvestiční příspěvky (úhrady advokátům a notářům zastupující klienty ex offo, náhrady soudního řízení, poplatky OSA, atd.),

25. věcné dary (nákup věcných předmětů poskytovaných formou daru významným návštěvám radních),

Rozpočtováno 98.000,-Kč/rok pr všechny členy RK.

26. dary obyvatelstvu (výhradně peněžité dary poskytované z rozhodnutí příslušného orgánu obyvatelstvu – např. dary k životním výročím).