Informace – zaměstnanci Krajského úřadu Libereckého kraje, platy a odměny

Mgr. Kubíčková Michaela

• 17. 04. 2013 09:34

Předmět žádosti:

Jaký je aktuální počet zaměstnanců krajského úřadu.

Kolik bylo za rok 2012 přijato zaměstnanců na krajský úřad a kolik jich bylo propuštěno, včetně uvedení jmen.

Jaká je výše měsíčního platu hejtmana Libereckého kraje, kterým je Martin Půta.

Komu a v jaké výši krajský úřad Libereckého kraje poskytl mimořádné odměny za rok 2012.

K 31. 3. 2013 má Krajský úřad Libereckého kraje zřízeno 395 systematizovaných pracovních míst a

k 31. 3. 2013 je fyzický počet zaměstnanců Krajského úřadu Libereckého kraje 380.

Kolik bylo za rok 2012 přijato
zaměstnanců na krajský úřad a kolik jich bylo propuštěno, včetně uvedení jmen?

Nástupy v období 1. 1. 2012 – 31.
  12. 2012

strany zaměstnavatele - výpovědí

4

zrušení pracovního poměru ve
  zkušební době ze strany zaměstnavatele

2

zrušení pracovního poměru ve
  zkušební době ze strany zaměstnance

1

dohoda o rozvázání pracovního
  poměru

10

ukončení pracovního poměru na
  dobu určitou

11

odchody do důchodu

4

Celkem

35

Jména zaměstnanců, s nimiž byl ukončen pracovní poměr, ať již na základě výpovědi zaměstnance nebo zaměstnavatele, skončení pracovního poměru dohodou nebo důvodu ukončení pracovního poměru na dobu určitou neuvádíme vzhledem k tomu, že se již nejedná o naše zaměstnance a nemáme od nich souhlas ke zveřejnění jejich osobních údajů.

Jaká je výše měsíčního platu hejtmana Libereckého kraje, kterým je Martin Půta?

Hejtmanovi za výkon funkce náleží odměna. Měsíční odměna hejtmana Libereckého kraje je stanovena v souladu s Nařízením vlády č. 37/2003 Sb. o odměnách za výkon funkce členům zastupitelstev. Toto nařízení v § 1 Měsíční odměna uvolněným členům zastupitelstev v odstavci 1 uvádí: „Uvolněným členům zastupitelstev náleží za výkon funkce měsíční odměna ve výši uvedené v přílohách č. 1, 2 a 3 tohotonařízení.“ Konkrétně odměna hejtmanovi je uvedena v příloze č. 2. Výše odměny závisí na počtu obyvatel kraje. Liberecký kraj patří mezi kraje, které mají do 600 000 obyvatel, a tak je výše odměny stanovena na 77 055 Kč.

Komu a v jaké výši Krajský úřad Libereckého kraje poskytl mimořádné odměny za rok 2012?

V roce 2012 bylo celkem vyplaceno 8.052.500 Kč na odměnách zaměstnancům Krajského úřadu Libereckého kraje. Z toho bylo vyplaceno 3.856.500 Kč vedoucím zaměstnancům a 4.196.000 Kč ostatním zaměstnancům.