Informace – železniční doprava v LK

17. 04. 2013

Předmět žádosti:

1) Jaká byla výše vyrovnávací platby v železniční osobní dopravě, konkrétně na regionální trati č. 087 za rok 2012 a to ve vyjádření na 1 vlkm (v dopravním plánu je pouze celková výše vyrovnávací platby),

2) Pokud není známa výše vyrovnávací platby na 1 vlkm, kolik činí celkový dopravní výkon v železniční osobní dopravě v objednávce Libereckého kraje (celkem vlkm za všechny tratě objednávané Libereckým krajem)?

3) Předpokládá se nárůst (inflační nebo jiný) této vyrovnávací platby pro rok 2013?

4) Je alespoň přibližně známo, kolik cestujících jezdí na části trati č. 087 (do hranice kraje) v rámci integrovaného systému IDOL?

Jaká byla výše vyrovnávací platby v železniční osobní dopravě, konkrétně na regionální trati č. 087 za rok 2012 a to ve vyjádření na 1 vlkm (v dopravním plánu je pouze celková výše vyrovnávací platby)?

Výše kompenzace na regionální trati č. 087 činila v roce 2012 86,85 Kč/vlkm.

Pokud není známa výše vyrovnávací platby na 1 vlkm, kolik činí celkový dopravní výkon v železniční osobní dopravě v objednávce Libereckého kraje (celkem vlkm za všechny tratě objednávané Libereckým krajem)?

Výše vyrovnávací platby na 1 vlkm známa je a je uvedena v odpovědi na otázku č. 1.

O výši platby pro rok 2013 se stále jedná (zatím není smluvně ošetřeno), ale předpokládá se navýšení výše kompenzace z rozpočtu Libereckého kraje o inflaci a dále se jedná o navýšení v důsledku meziročního nárůstu ceny za použití dopravní cesty.

Je alespoň přibližně známo, kolik cestujících jezdí na části trati č. 087 (do hranice kraje) v rámci integrovaného systému IDOL?

Dle sčítání z ledna 2013 činí průměrná denní obsazenost vlaků cca 150 cestujících.

Přibližně 5-6 % tržeb ve vlacích na trati č. 087 na území Libereckého kraje je realizováno dle tarifu IDOL.

Mgr. Kubíčková Michaela
michaela.kubickova@kraj-lbc.cz