Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Národní kulturní památka Ještěd - poskytnutí informace podle zákona o svobodném přístupu k informacím

13. 03. 2007
[id:4897|autor:Bc. Markéta Ščerbáková|email:marketa.scerbakova@kraj-lbc.info|telefon:485 226 650|mobil:|aktualizace:]

Dobrý den,

k mé diplomové práci bych měla ještě jeden dotaz (dle z. 106/1999 Sb.). Chtěla jsem se zeptat, zda Liberecký kraj v posledních deseti letech poskytlo nějaké finanční prostředky (eventuelně v jaké formě) pro obnovu národní kulturní památky Ještěd. Zda bylo vydané nějaké závazné stanovisko a jestli bylo zahájeno nějaké územní řízení ohledně této nemovitosti. S pozdravem Michaela Stěhulová

 

 

Vážená paní Stěhulová,

 

děkujeme za Váš dotaz a zájem o národní kulturní památku Horský hotel a televizní vysílač Ještěd u Liberce.

 

Liberecký kraj – stejně jako ostatní kraje - vznikl k 1. 1. 2001, proto Vám nemůžeme poskytnout data za Vámi požadovaných celých 10 let. Za krátkou existenci Libereckého kraje kraj poskytl příspěvek pouze v roce 2005, a to na rekonstrukci topení. Příspěvek byl poskytnut ve výši 230 000,- Kč. (V této souvislosti si Vás dovolujeme upozornit, že veškeré příspěvky, které Liberecký kraj poskytl ze svého rozpočtu na obnovu kulturních památek, jsou zveřejněny na našich internetových stránkách www.kraj-lbc.cz.)

 

Krajský úřad Libereckého kraje je věcně a místně příslušným orgánem státní památkové péče pro národní kulturní památky [§ 28 odst. 2 písm. a) zákona o státní památkové péči]. Horský hotel a televizní vysílač na hoře Ještěd byl národní kulturní památkou prohlášen nařízením vlády č 422/2005 (s účinností od 1. ledna 2006). Od doby prohlášení jsme vydali celkem čtyři závazná stanoviska.

 

K zahájeným územním řízením ve věci NKP Horský hotel a televizní vysílač Ještěd u Liberce se z důvodu nepříslušnosti nemůžeme vyjádřit, odpověď by Vám měl poskytnout Magistrát města Liberce, stavební úřad.

 

S pozdravem

 

Bc. Markéta Ščerbáková

Oddělení památkové péče

Odbor kultury, památkové péče a cestovného ruchu

Krajský úřad Libereckého kraje

U Jezu 642/2a

461 80  Liberec 2

tel.: +420 485 226 650

e-mail.: marketa.scerbakova@kraj-lbc.cz

www.kraj-lbc.cz

Bc. Markéta Ščerbáková
marketa.scerbakova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 650