Přehled finančních prostředků na propagaci LK za rok 2019

odborný zaměstnanec právního oddělení

• 15. 01. 2020 00:00

Předmět  žádosti:

1. Kompletní přehled všech prostředků, které za rok 2019 Liberecký kraj poskytl jednotlivým médiím, ať již formou smluv za různé seriály či za jednotlivé články, reportáže a podobně. Nejen z odboru kanceláře hejtmana, ale všech krajských odborů, potažmo krajských společností, je-li to možné.

2. Poté by mne také zajímalo, zda existují nějaké dohody se společnostmi, kterým kraj poskytuje podporu (např. v rámci podpory veletrhu Educa my job nebo různé kampaně spojené s Bezpečně na silnicích o.p.s.) o tom, za kolik a kde budou akce spojené s těmito organizacemi propagovány?

3. Na závěr dovolte otázku, nejspíše na někoho z politického vedení Libereckého kraje: "Čím je Liberecký kraj, respektive jeho vedení, tak výjimečné, že potřebuje na vlastní propagaci tak obrovské a jinde nevídané prostředky?

1. K tomuto bodu byla žádost o informace v části týkající se krajských společností pro nedostatek působnosti odložena. Ve zbytku dotazu byl zpracován přehled požadovaných údajů, který byl přiložen jako příloha odpověďi.

2. K tomuto dotazu uvedl KÚLK následující údaje:

• Liberecký kraj uzavřel v roce 2019 se společností Bezpečně na silnicích o.p.s tyto smlouvy:

Bezpečně na silnicích o.p.s.

číslo smlouvy

Předmět

Částka v Kč

OLP/480/2019

Vytvoření a realizace dopravně bezpečnostního programu

OLP/1301/2019

zajištění Dopravních soutěží mladých cyklistů (oblast, okres, kraj a republika)

108 288,95

OLP/3691/2019

Zajištění realizace akce Týden bezpečnosti v Libereckém kraji

72 406,40

Propagace akcí, které zajišťuje společnost Bezpečně na silnicích o.p.s., se uskutečňuje prostřednictvím tiskových zpráv, které jsou uveřejňovány na webových stránkách Libereckého kraje. Propagace těchto aktivit je v režii Libereckého kraje.

• Mezi Libereckým krajem a SFM Liberec s.r.o., IČO: 44568118, se sídlem Jeronýmova 570/22, Liberec VII-Horní Růžodol, 460 07 Liberec byla uzavřena Příkazní smlouva č. OLP/3327/2019, kterou byl podpořen „Veletrh vzdělávání a pracovních příležitostí EDUCA MYJOB Liberec 2019“ částkou 600.000 Kč.
  • V rámci pořadatelství Her IX. letní olympiády dětí a mládeže České republiky 2019 byla uzavřena smlouva se společností Parliamo Liberec s.r.o.; IČO: 02803526, se sídlem Hanychovská 328/10, Liberec III-Jeřáb, 460 07 Liberec. Účelem spolupráce bylo zajištění mediální komunikace a propagace Her na regionální úrovni. Agentura obstarávala články včetně mediálního prostoru v regionálních médiích, zejména v tisku, webových mediích a rozhlase. Agentura měla rovněž na starosti příspěvky na facebookovém profilu ODM dle požadavků pořadatele. Celkem bylo vynaloženo 492.000 Kč. Informaci, jaká částka byla poskytnuta agenturou jednotlivým médiím, nemáme.
  • V roce 2019 byla uzavřena Smlouva o spolupráci s firmou Vltava Labe Media a.s., na základě které byly v Denících Libereckého kraje uveřejňovány Příběhy pamětníků z Libereckého kraje - příběhy seniorů z jednotlivých příspěvkových organizací LK. Poskytnutá částka z rozpočtu odboru sociálních věcí za rok 2019 činila 52.149 Kč

3. K této části dotazu, bylo vydáno samostatné rozhodnutí o částečném odmítnutí žádosti v souladu s ustanovením § 2 odst. 4 ve spojení s ustanovením § 15 odst. 1 zákona o svobodném přístupu k informacím.

• Priloha_Fin_prostredky_media_komplet_2019 (.xlsx)
    38 kB