Příspěvky zaměstnavatele na smlouvy soukromého životního pojištění zaměstnanců

Mgr. Tomáš Pechan

právník

• 01. 07. 2022 12:27

Žádost:

Vážení,

na svých webových stránkách jste zveřejnili odpověď na dotaz ve smyslu zákona 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, položený v souvislosti s Usnesením č. 399 Hospodářského výboru Poslanecké sněmovny k problematice pojistných smluv Vašich zaměstnanců uzavřených v minulosti s Českou pojišťovnou (dnes Generali Česká pojišťovna a.s.) a příspěvků zaměstnavatele na ně.

V návaznosti na obsah uvedeného usnesení a pravomocné rozhodnutí Městského soudu v Praze, spis. zn. 53 Co 27/2022, ve kterém se uvedený soud vyjádřil k otázce systémových důvodů neplatnosti pojistné smlouvy České pojišťovny, Vás s ohledem na potenciální nedozírné škody na státním rozpočtu v souladu se zákonem č. 106/1999 Sb. žádám o odpověď na níže položené otázky a zaslání vyžádaných dokumentů:

• Analyzovala Vaše organizace důsledky neplatnosti pojistných smluv České pojišťovny z pohledu zaměstnanců? V případě, že ano, prosím o zaslání této analýzy.

• Analyzovala Vaše organizace, zda o příspěvky zaměstnavatele hrazené na neplatné pojistné smlouvy České pojišťovny lze snižovat daňový základ pro účely daně z příjmu právnických osob? V případě, že ano, prosím o zaslání této analýzy.

• Analyzovala Vaše organizace, zda příspěvky zaměstnavatele hrazené na neplatné pojistné smlouvy České pojišťovny zakládají nárok na osvobození od plateb sociálního a zdravotního pojištění? V případě, že ano, prosím o zaslání této analýzy.

Poskytnutá informace:

Krajský úřad Libereckého kraje Vám k jednotlivým bodům Vaší žádosti poskytuje následující informace: