Seznam obcí, ve kterých proběhla místní referenda za dané období

Ing. Bc. Halašková Romana

• 16. 07. 2010 13:00

Předmět žádosti o poskytnutí informace:

1. Seznam obcí, ve kterých proběhla místní referenda v územním obvodu KÚ od 1. 2. 2004 - 30. 6. 2006?
  2. Jaké informace jsou o proběhlých referendech  u KÚ evidovány?

V dotazovaném období se na území Libereckého kraje uskutečnila dvě místní referenda:

I. V městě Jablonci nad Nisou proběhlo místní referendum dne 2. 10. 2004 ve 48 hlasovacích okrscích – o hlasování ve věci vybudování hospice s otázkou „Souhlasíte s realizací hospice v bývalé dětské nemocnici v Bezručově ulici za podmínky aktivní i finanční podpory města Jablonce nad Nisou?“

Celkový počet oprávněných osob zapsaných v obci ve výpisech ze seznamu oprávněných osob

36.271

Celkový počet oprávněných osob, kterým byly vydány hlasovací lístky a úřední obálky

4.408

Celkový počet odevzdaných úředních obálek

4.406

Celkový počet platných hlasů

4.305

Celkový počet platných hlasů pro jednotlivé odpovědi ANO

4.126

Celkový počet platných hlasů pro jednotlivé odpovědi NE

166

Počet oprávněných osob, které neoznačily křížkem žádnou odpověď na otázku a zdržely se tak hlasování

13

– účast na referendu 12,12 % – pro hlasovala 4126 – referendum neplatné a neúspěšné.

II. V městě Kamenický Šenov proběhlo místní referendum dne 17. 12. 2005 v 5 hlasovacích okrscích – o hlasování ve věci:

1. „Souhlasíte s tím, aby Město Kamenický Šenov upustilo od výstavby parkoviště pod NPP Panská skála, které bylo stavebně povoleno rozhodnutím stavebního úřadu MěÚ Kamenický Šenov č. 40 ze dne 21.7.2004 pod č.j. 69/1327/2004-P?“
  2. „Souhlasíte s tím, by Město Kamenický Šenov řešilo umístění a podobu zázemí pro návštěvníky Kamenického Šenova a okolí veřejnou architektonickou soutěží?“

3.271

657

Celkový počet odevzdaných úředních obálek

657

Celkový počet platných hlasů

627

Celkový počet platných hlasů pro jednotlivé odpovědi    ANO pro otázku č. 1

526

ANO  pro otázku č. 2

499

Celkový počet platných hlasů pro jednotlivé odpovědi    NE      pro otázku č. 1

94

NE      pro otázku č. 2

96

1

Závěrem zápisu o průběhu a výsledku hlasování v referendu místní komise konstatuje, že rozhodnutí v místním referendu je podle § 48 zákona č. 22/2004 Sb., o místním referendu, neplatné.