Žádosti o informace v letech 1993-2018, zejm. žádostí o platy zaměstnanců

právník

• 06. 06. 2018 00:00

Předmět žádosti:

Žadatel žádal o poskytnutí počtu podaných a vyřízených žádostí o informace, adresovaných Libereckému kraji v letech 1993-2018, konkrétně pro roky 1993-1999:

• počet obdržených žádostí o informace,
  • počet obdržených žádostí o informace o platech a odměnách zaměstnanců povinného subjektu,
  • počet žádostí o informace vyřízených poskytnutím informace,
  • počet žádostí o informace o platech a odměnách zaměstnanců povinného subjektu vyřízených poskytnutím informace,
  • počet žádostí o informace vyřízených neposkytnutím informace,
  • počet žádostí o informace o platech a odměnách zaměstnanců povinného subjektu vyřízených neposkytnutím informace,
  • počet žádostí o informace vyřízených částečným poskytnutím informace,
  • počet žádostí o informace o platech a odměnách zaměstnanců povinného subjektu vyřízených částečným poskytnutím informace,

a pro roky 2000-2017 a za první čtvrtletí roku 2018:

• počet obdržených žádostí o informace,
  • počet žádostí o informace vyřízených odložením žádosti,
  • počet žádostí o informace o platech a odměnách zaměstnanců povinného subjektu vyřízených odložením žádosti,
  • počet žádostí o informace vyřízených poskytnutím informace,
  • počet žádostí o informace vyřízených vydáním rozhodnutí o odmítnutí žádosti,
  • počet žádostí o informace o platech a odměnách zaměstnanců povinného subjektu vyřízených vydáním rozhodnutí o odmítnutí žádosti,
  • počet žádostí o informace vyřízených vydáním rozhodnutí o částečném odmítnutí žádosti,
  • počet žádostí o informace o platech a odměnách zaměstnanců povinného subjektu vyřízených vydáním rozhodnutí o částečném odmítnutí žádosti,

Odpověď na žádost:

Žadatelem požadované informace za kalendářní roky 2012 – 2017 a za první čtvrtletí roku 2018, jakož i informace o celkových počtech žádostí v letech 2001-2011 a o žádostech vyřízených odmítnutím v letech 2006-2011, jsou obsahem tabulky v příloze. Ve zbytku byla Vaše žádost odmítnuta, neboť požadované informace již KÚ LK nemá k dispozici.

KÚ LK žadatele upozornil, že počet obdržených žádostí o informace o platech a odměnách zaměstnanců zejména v roce 2015 může poněkud zavádět, neboť některé žádosti byly podané týmž žadatelem opakovaně, případně byly rozděleny na žádost o poskytnutí informace o platech a žádost o poskytnutí informace o mimořádných odměnách apod. Rovněž počty žádostí vyřízených vydáním rozhodnutí o odmítnutí nemusí odpovídat celkovému počtu vydaných žádostí o odmítnutí uvedeném ve výroční zprávě za daný rok. Případy, kdy KÚ LK vydal rozhodnutí o odmítnutí, které bylo následně odvolacím orgánem zrušeno a KÚ LK informaci musel poskytnout, jsou v tabulce zaneseny do kolonky žádostí vyřízených poskytnutím informace.

• Tabulka_zadosti_informace_2000-2018 (.xlsx)
    12 kB